Joe Alaskey

Роденден: 1952

Умре: 2016

Глас:

 1. ...
  Yosemite Sam
 2. 2. Бебе (1991), серија
  ...
  Grandpa Lou Pickles
 3. ...
  President Nixon
 4. 5. Каспер (1995), филм
  ...
  Stinkie
 5. ...
  Sylvester
 6. ...
  Grandpa Lou Pickles
 7. ...
  Bugs Bunny
 8. ...
  Grandpa Lou Pickles
 9. ...
  Officer Wembley
 10. ...
  Hunter / Nuk
 11. ...
  Grandpa Lou Pickles
 12. ...
  Bugs Bunny / Daffy Duck / Beaky Buzzard / Sylveste
 13. 15. Loonatics Unleashed (2005), серија
  ...
  Sylth Vester
 14. ...
  Daffy Duck / Sylvester the Cat / Marvin the Martia
 15. ...
  Bugs Bunny
 16. 18. Гарфилд (2008), серија
 17. ...
  The Wizard of Oz / Butch / Droopy
 18. ...
  Friar Tuck / Droopy
 19. ...
  King Droopy
 20. ...
  Droopy
 21. ...
  The Wizard of Oz / Butch / Droopy

Актерот:

 1. ...
  Night Clerk #2
 2. ...
  Jackie Gleason
 3. 3. Патак фрка (2003), серија
  ...
  Duck Dodgers
 4. ...
  Self - Narrator

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.