СОДРЖИНА

Свежо дипломиран од колеџ со ветувачка иднина, Кристофер го напушта својот привилегиран живот и автостопира до Алјаска за да живее во дивината. По патот наидува на серија карактери кои го обликуваат неговиот живот.
Ова е вистинита приказна на Кристофер Мекендлс (Емил Хирш). Свежо дипломиран на колеџ со ветувачка иднина, 22-годишниот Мекендлс го напушта својот привилегиран живот и оди во дивината во потрага по авантура. Тоа што му се случува по патот го претвора овој млад скитник во симбол на издржливост за безброј луѓе. Дали Кристофер Мекендлс е херојски авантурист или е наивен идеалист, бестрашен јунак и човек кој ризикува или е трагична фигура која се бори со несигурниот баланс меѓу човекот и природата?

Слики

Во дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивинатаВо дивината

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Само морето знае (2018)

  image
  Оскаровците Рејчел Вајс и Колин Ферт во вистинитата приказна за Доналд Кроухерст чиј обид да го преплови светот со едрилица е една од најголемите мистерии во...
 • Изгубљени град З (2016)

  image
  Базирано на књизи новинара Давида Гранна и невероватној истинитој причи о пуковнику Персију Фовсету, који се почетком 20. века упутио у Амазонију у потрази за...
 • Победничката (2005)

  image
  За да ги издржува своите десет деца, Евелин Рајан се пријавува на натпревар за пишување комерцијални џинглови.
 • Амелие у бијегу (2017)

  image
  Тринаестогодишња Амелие за себе мисли да је чврста цура из велеграда и врло вјеројатно је најтврдоглавија дјевојка у цијелом Берлину. Она никоме не дозвољава да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.