рејтинг: 8.5/10
Оценка на корисникот: 9.08/10
(79 гласови)

СОДРЖИНА

Еден измамник го преживува масакрот и пожарот на брод закотвен на пристаништето во Л.А. Преку навраќања и раскажувања, тој им раскажува на истражителите комплексна приказна за настаните што го довеле него и неговите соучесници на бродот.
По еден грабеж на камион во Њујорк, петмина криминалци се доведени на испрашување. Бидејќи ниту еден од нив не е виновен, тие планираат одмазда за полицијата. Операцијата поминува добро, но тогаш почнува да се чувствува влијанието на генијалниот криминалец Кајзер Созе. Станува јасно дека секој од нив му згрешил на Созе и сега сите мора да платат за тоа. Тоа исплаќање остава зад себе 27 мртви во експлозија на брод, но сега се јавува вистинското прашање: Кој е всушност Кајзер Созе?

Слики

Дежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновнициДежурни виновници

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  денес
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Иднината е осамено место (2021)

  денес
  image
  Со цел да му се одмазди на човекот одговорен за смртта на неговата жена и ќерка во сообраќајна незгода, Франк станува криминалец и завршува во истиот затвор како...
 • Шиткач (2005)

  денес
  image
  Уличниот мангуп и макро Ди-Џеј го открива својот талент за рапување и решава да го промени својот живот со помош на стариот пријател од средно, Кеј, кој е...
 • Дете 44 (2015)

  денес
  image
  Лео Демидов је поносни изданак совјетског система, сироче које је постало ратни херој и пробијало се кроз редове МГБ-а све док није постало познати истраживач...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.