СОДРЖИНА

Сајмон работи на уметнички аукции и се здружува со една криминална банда за да украде слика од Гоја, сo вредност од милиони долари. Отако добива удар во главата при грабежот, тој се буди без сеќавање каде ја скрил сликата...
Во филмот „Транс“, Сајмон, кој работи на уметнички аукции, се здружува со една криминална банда за да украде слика од Гоја со вредност од милиони долари. Отако добива удар во главата при грабежот, тој се буди без сеќавање каде ја скрил сликата. Кога физичките закани и мачењето не доведуваат до одговор, водачот на бандата, Френк, ја најмува хипнотерапевтката Елизабет Лемб за да навлезе во најдлабоките делови на психата на Сајмон. Кога Елизабет почнува да ја открива скриената потсвест на Сајмон, границата меѓу вистината, сугестиите и измамата почнува да се заматува.

Слики

ТрансТрансТрансТрансТрансТрансТранс

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пијани анѓео (1948)

  денес
  image
  Млади припадник јакуза Матсунага одлази код доктора Санаде како би му извадио метак. Иако веќ прилично уништен алкохолом, због чега му је ординација смештена у...
 • Собирач на коски (1999)

  денес
  image
  Два детектива на трагу бруталног убиства. Морају да гледају као један, морају да раде као један, морају да мисле као један, пре него што падне још једна жртва....
 • Името на розата (1986)

  денес
  image
  По таинствената смрт во еден бенедиктински манастир во 1327 година, монасите се уверени дека доаѓа апокалипсата. Манастирот треба да прими еден совет кој го...
 • Булевар Лондон (2010)

  денес
  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.