СОДРЖИНА

Еден маж се буди од кома и открива дека некој му го украл идентитетот и оти никој, па дури ни жена му, не му верува. Со помош на една млада жена, тој се обидува да докаже кој е.
Номинираниот за „Оскар“, Лијам Нисон („Земени“, „Шиндлеровата листа“) го игра д-р Мартин Херис, кој се буди по една автомобилска несреќа во Берлин, откривајќи дека неговата жена (Џенјуери Џоунс) одеднаш не го препознава и дека друг маж (Ајдан Квин) го има преземено неговиот идентитет. Игнориран од властите и ловен од мистериозни убијци, тој е сам, уморен и во бегство. На Мартин му помага една чудна сојузничка (Дајен Кругер) и тој целосно влегува во смртоносна мистерија што ќе го присили да ги преиспита својот разум и идентитет, но и својата храброст да оди подлабоко за да ја открие вистината. Овој психолошки акционен трилер во продукција на Џоел Силвер (филмовите од серијалот „Матрица“) претставува акциона мешавина помеѓу блокбастерите „Земени“ и „Борновиот идентитет“.

Слики

БезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезименБезимен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ридик (2013)

  сабота
  image
  Антихерој Ридик је опасни затвореник у бекству ког траже сви ловци на главе у њима знаној галаксији. Озлоглашени Ридик остављен је на спрженој, наизглед...
 • Нож во грб (2016)

  сабота
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Загубено богатство (2003)

  сабота
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Енола Холмс (2020)

  сабота
  image
  England, 1884 - a world on the brink of change. On the morning of her 16th birthday, Enola Holmes (Millie Bobby Brown) wakes to find that her mother (Helena...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.