poster

Смртта на Отар

Otar's Death (2021)

драма | Грузија
Режисер: Ioseb 'Soso' Bliadze

рејтинг: 7.2/10

СОДРЖИНА

„Смртта на Отар“ ја раскажува приказната за Кети (36) и нејзиниот син Ника (16), кои се наоѓаат во тешка ситуација кога Ника случајно удира постар човек во сообраќајка. Семејството на жртвата ветува дека нема да го тужи Ника ако им компензира за загубата во готовина. Во текот на еден ден Кети мора да собере голема сума пари за да спречи нејзиниот син Ника да оди во затвор. Неочекуван пресврт ѝ дава на оваа драма трагикомична нишка.

Слики

Смртта на Отар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Чежња Веронике Фос (1982)

  image
  Драма чија је радња смјештена је у Мüнцхен 1955. године, а почиње призором у кину гдје се приказује филм из нацистичког раздобља с филмском звијездом Треќег...
 • Botë e padukshme (1987)

  image
 • Закон за децата (2017)

  image
  Сток имал само 26 години кога влегол во светот на ѕвездата Џејмс Дин, актерот со слободарски дух кој ја промени културата на носење костум во култура на носење...
 • Принцезата од сокачето (2019)

  image
  „Принцезата од сокачето” е инспиративна приказна за избегано сираче – 12-годишната Алиша – која нема да сопре додека не живее со единственото семејство што го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.