рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.96/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

Во продолжението на оригиналниот филм од Оливер Стоун, Гордон Геко (Мајкл Даглас) е пуштен од затвор по повеќе од две децении и се соочува со Вол Стрит кој е на пат кон уште еден финансиски крах.
Мајкл Даглас се враќа во улогата за која доби Оскар, како еден од најозлогласените негативци на екраните, Гордон Геко. Геко кој излегува од долгогодишниот престој во затвор, се наоѓа надвор од светот во кој порано доминирал. Во обид да ја поправи својата уништена врска со својата ќерка, Вини, Геко оформува сојуз со нејзиниот свршеник, Џејкоб (Шиа Лебуф). Но, дали Џејкоб и Вини навистина можат да му веруваат на поранешниот финансиски џин чии неуморни напори повторно да се пронајде себеси во различна ера, водат до неочекувани последици?

Слики

Вол Стрит: Парите никогаш не спијатВол Стрит: Парите никогаш не спијатВол Стрит: Парите никогаш не спијатВол Стрит: Парите никогаш не спијатВол Стрит: Парите никогаш не спијатВол Стрит: Парите никогаш не спијат

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.