рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 9.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Џенифер Јорк успева наговорити мужа и децу да лето проведу у њеној породичној куќи на острву, где је она проводила среќно детињство. Њена деца роѓена су у граду и не иде им се на острво. Кќи Ана, тинејџерка, каже да острво сигурно није место њеног среќног детињства и зашто је нико не пита што она жели. Истина, предомислите ќе се кад у локалној трговини види згодног Шона, у којега су заљубљене многе девојке са острва. Отац Колин остаје ќе у граду због посла, али успева завршити пре него што је мислио и веќ дан касније креќе за својом обитељи. Чини се да Јорковима тог ето ништа не полази за руком...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Божиќна приказна (2003)

  денес
  image
  Егоманијакалниот водител на телевизиска емисија, одлучен е да го уништи доброто расположение кое владее во студиото.
 • Божиќна провала (2018)

  денес
  image
  Izzy is an energetic 9-year-old. Overscheduled and running late, Izzy's parents can't pick her up on-time the last day of school before Christmas break.
 • Машиновозачот (2008)

  Утре
  image
  62 годишниот Јеремиах Вилсон е навистина мајсторот за возови од Виламет Западно од Железничката пруга. Тој живее, диши, и јаде железнички пруги. Кога Брет Банер,...
 • Племе на виножитото (2008)

  Утре
  image
  Шестмина туѓинци ќе ја освојат главната награда на една од најголемите интернет компании. Три девојки и три момчиња ќе добијат платено сместување во една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.