poster

Love's Second Chance

Vintage Hearts (2020)

романса | Канада
Режисер: David I. Strasser

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10

СОДРЖИНА

When Rose, a passionate fashion stylist in her 30's living in New York, inherits her grandmother's vintage dress shop, she returns to her small hometown to take care of the store. As she's contemplating closing the store for good, she runs into her charming high school crush, Cole Murphy, who convinces her to restore the store and help people in need that can't afford new clothes. After hesitantly agreeing, the two friends reminisce about their old feelings, and realize that the store is not the only that deserves a second chance, but so does their love.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, меурчиња и Кристалниот залив (2021)

  image
  Скај произведеува и продава препарати за капење и води успешен бизнис, а кога нејзината љубов од детството доаѓа за да ѝ помогне во работата, Скај прво одбива, но...
 • Потрага по божиќното богатство (2021)

  image
  Емилија, картограф, добива работа да дизајнира карта за богатство на Северниот Пол за божиќната сезона и бара истражувач што го поминал снежниот Пол. Заедно ќе...
 • Божиќна потрага (2020)

  image
  Након што власница трговине пронаѓе старо писмо Дједу Божиќњаку и вриједни новчиќ у примјерку "Божиќне приче", креќе у благданску потрагу.
 • Божиќно спашавање животињског азила (2021)

  image
  Анние посјеќује обитељ за Божиќ те одлучује спасити локално склониште за животиње заједно с Дyланом, својим старим непријатељем из школе.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.