poster

Повикување 3: Ѓаволот ме натера

The Conjuring: The Devil Made Me Do It (2021)

хорор, мистерија, трилер | САД, Обединетото Кралство
Режисер: Michael Chaves

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 8.83/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

„Повикување 3: Ѓаволот ме натера“ открива возбудлива приказна за терор, убиство и непознато зло кое ги шокира дури и искусните истражувачи на паранормалното Ед и Лорејн Ворен. Тоа е еден од нивните најсензационални случаи кој започнува со борба за душата на едно момче, а потоа ги носи до нешто што никогаш порано не го виделе за да го одбележи првиот пат во историјата на САД кога осомничен за убиство, ќе се повикува на демонско обземање како одбрана.

Слики

Повикување 3: Ѓаволот ме натера

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Трага на животот (2017)

  денес
  image
  Екипажот на Меѓународната вселенска станица е на пат кон едно од најважните откритија во човечката историја. Тоа е првиот доказ за вонземски живот на Марс. Но,...
 • Кева (2019)

  денес
  image
  Оскаровка Октавија Спенсер тумачи лик Су Ен, жене која живи мирним и повученим животом у малом граду у Охају. Једнога дана, тинејџерка Меги, која се тек доселила...
 • Погрешно свртување: Почеток (2021)

  денес
  image
  Пријатели ја пешачат патеката Апалачиан кога се соочени со „Почетокот“, заедница на луѓе кои живеат во планините стотици години наназад.
 • Улица страха 3 (2021)

  денес
  image
  1666. An unspeakable evil has cast its unholy shadow over Union, the original settlement before its division into Sunnyvale and Shadyside, ushering in a new era...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.