рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(13 гласови)

Содржина

Еден кошмар кој е одамна закопан во минатото, се враќа за да го прогонува малиот град кога една од најстрашните хорор приказни оживува на начин кој никогаш порано не бил виден. Повторното создавање на филмот од 1981, кој Квентин Тарантино го нарече „најдобриот филм со колење на сите времиња“, МОЈОТ КРВАВ ВАЛЕНТИН 3-Д ги користи најновите неверојатни стереографски технологии за да ја стави публиката насред неверојатно морничавиот кошмар. Пред десет години, една трагедија засекогаш го промени градот Хармони. Том Хенигер, еден неискусен рудар во рудник за јаглен, предизвика инцидент во тунелот кој закопува и убива петмина и го испраќа единствениот преживеан, Хери Ворден во постојана кома. Потоа, по точно една година, на Свети Валентин, Хери Ворден се буди... и брутално убива дваесет и двајца луѓе со рударска секира, пред да биде убиен. По десет години, Том Хенигер се враќа во Хармони на Свети Валентин, сѐ уште прогонуван од смртта која ја има предизвикано. Борејќи се да се помири со минатото, тој се справува и со недефинираните чувства кон својата поранешна девојка, Сара, која сега е мажена за неговиот најдобар пријател, Аксел, градскиот шериф. Но, вечерва, по години мир, се враќа нешто од мрачното минато на Хармони. Носејќи рударска маска, вооружен со рударска секира, еден незапирлив убиец тргнува во акција. И како што неговите чекори се приближуваат, Том, Сара и Аксел, преплашени сфаќаат дека можно е Хери Ворден да е тој кој се враќа по нив.

Слики

Мојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-ДМојот крвав Валентин 3-Д

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Длабоко црвено (1975)

  image
  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат...
 • Бежи (2017)

  image
  Млади Афроамериканац Цхрис са својом девојком Росе током викенда одлази на удаљено имање како би се упознао с њеним родитељима, мајком Миссy и оцем Деаном. Њихово...
 • Колиба во шумата (2011)

  image
  Група тинејџери заминува на викенд во шума со надеж дека ќе си поминат незаборавно. Нивата колибата навидум е обична колиба, но она што не го знаат е дека двајца...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.