СОДРЖИНА

Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја заработи довербата на своите блиски. Но дали ѝ треба место во такво општество?
37-годишната Ирина, лекарка по професија, се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Дома, нејзиното семејство кое вистински не ја ни чека, се состои од невработен сопруг, бунтовна ќерка тинејџерка и помлад син, кого го оставила кога имал една година. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја заработи довербата на своите блиски и да најде барем некаква работа, но работите не одат како што очекувала. Во Мегрелија, каде што оди да ја посети мајка си и гробот на неодамна починатиот татко, Ирина е сведок на чуден инцидент кој ги буди емоциите во неа. Тој инцидент ја натера да донесе необична одлука.

Слики

Вдиши, издишиВдиши, издишиВдиши, издишиВдиши, издишиВдиши, издиши

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Дечија прича (2004)

  image
  Италијански филм које се фокусира на живот једанастогодишњака који одраста у Напуљу, окружен криминалом и сиромаштвом. "Прича о деци" је фокусирана на живот...
 • Тед Банди: амерички баук (2021)

  image
  Баук лута аутопутевима прљавих и декадентних ’70-их у Америци тражеќи свој следеќи плен - његово име је Тед Банди (Чед Мајкл Мари). Траже га, неустрашива...
 • Куќата Гучи (2021)

  image
  Кога Патриција Реџијани, аутсајдер со скромно потекло, се мажи со член од семејството Гучи, нејзината амбиција почнува да го разоткрива семејното наследство и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.