poster

Да се биде невозможна

Yo, imposible (2018)

драма | Венецуела, Колумбија
Режисер: Patricia Ortega
Cinemax 2 | денес | 01:40

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 3.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Ариел, млада побожна кројачка, открива дека е родена со двојни гениталии и дека кога била бебе имала неколку операции за да стане жена. Ова откритие ја праќа на патување на себеоткривање и истражување.
Кога нејзините обиди да ја изгуби невиноста се покажуваат болни и невозможни, Ариел, млада кројачка од рурална Колумбија, почнува да се прашува зошто нејзиното тело не се однесува како на жена. Таа наскоро ја открива шокантната вистина: таа е родена како интерсексуалка и како мало дете била на многу операции со цел нејзиното тело да стане сосема женско за да можат нејзините родители да ја одгледуваат како девојка. Ова откритие ја праќа на патување на себеоткривање и истражување. Таа почнува да се открива себеси каква што е навистина, надвор од пропишаното полово двојство.

Слики

Да се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможнаДа се биде невозможна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Talea (2013)

  image
  It's summer holidays, and the planned Italian holiday with Jasmin's foster family is just around the corner. Everyone is looking forward to the trip - except...
 • Грубијан (1953)

  image
  Мексико тијеком 50-их година прошлог стољеќа. Кад богати земљопосједник Андрéс Цабрера (А. Солер) одлучи иселити сиромашне становнике свог сиротињског насеља да...
 • Тоа вечерно сонце (2009)

  image
  Тенесиски фармер се враќа во својата фарма и мора да се соочи со семејното предавство, повторната појава на еден стар непријател и загубата на својата фарма.
 • Ото Варваринот (2020)

  image
  Ото, 17-годишен панкер од Букурешт, е вклучен во истрагата на социјалната служба во врска со самоубиството на неговата девојка Лаура. Тој е вовлечен во маѓепсан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.