poster

Ефектот на среќа

The Happiness Effect (2019)

драма | Северна Македонија, Албанија, Косово, Србија, Црна Гора
Режисер: Borjan Zafirovski

Каде да се погледне
Во кината од 11.3.21
Cineplexx
рејтинг: 8.2/10

СОДРЖИНА

Леа е млада девојка на раб меѓу животот и смртта. Таа го почнува нејзиниот последен предизвик, теза која бара доказ во верувањето дека среќата може да се пренесува, исто како и чувството на тага, осаменост и мизерија. Преку еклектичен, индивидуалистички пристап во експериментирањето и моќта на позитивното размислување се откриваат врските и равенките кои можат да водат до ултимативна среќа.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џак брашна (2012)

  денес
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
 • Живеење (2019)

  денес
  image
  Семејството Аторе живее во пристојно предградие во Рим. Лука е пропаднат новинар, а Сузи е бивша балерина. Гледаме како нивните сништа и разочарувања излегуваат...
 • Ослободување на Скопје (2016)

  денес
  image
  Филм Ослобоѓење Скопља раѓен је по позоришној представи Душана Јовановиќа о пропадању једне породице у Другом светском рату, где је у средишту пажње дечак који...
 • Жената во црно (2012)

  денес
  image
  Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.