рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(24 гласови)

Содржина

У не тако далекој будуќности, Тод Хјуит(Том Холанд) упознаје Виолу (ДејзиРидли), тајанствену девојку која се појављује на његовој удаљеној планети, где су све жене нестале, а мушкарце погаѓа “Бука” или “тхе Ноисе”, сила који задаје јаке визије сваке њихове мисли.
У том опасном окружењу, Виолин живот је угрожен -и док се Тод заветује да ќе је штитити, мораќе да открије сопствену унутрашњу моќ, којом ќе да откључа тамне тајне планета. Филм је базиран на роману НОЖ НАДЕ из 2008. године, првог романа трилогије ХАОС КОЈИ ХОДА аутора Патрика Неса.

Слики

Хаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који ходаХаос који хода

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Фантастична четворка (2005)

  image
  Изумителот, астронаут и научник д-р Рид Ричардс предводи едно патување во вселената до средиштето на една космичка бура. Тој се надева дека таму ќе ги открие...
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.