poster

Oblivion

Oblivion (1994)

Режисер: Sam Irvin

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.4/10
(70 гласови)

СОДРЖИНА

Година: 3013. Место дешавања: погранична планета светлосним годинама удаљена од земље. Бизарна банда футуристичких десперадоса бацила је око на градиќ Обливион, са намером да га претвори у своје игралиште. Зацк Стоне се мора вратити у Обливион када му оца убије зли Црвенооки. Зацк је пацифист, али Обливион треба новог шерифа који ќе осујетити Црвенооког и његову банду.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пол (2011)

  image
  Два британска залуѓеника за научну фантастику учествују у меѓупланетарној авантури после сусрета с ванземаљцем. Последњих шездесет година, ванземаљац Пол је...
 • Он, она и клонирана (2002)

  image
  A teenage scientist/lab technician named Max Fleming has just met the woman of his dreams -- beautiful, smart and sexy magazine reporter Kate Carson, who is...
 • Екватор (2007)

  image
  Во руската воена база во срцето на Африка се чувствуваат ефектите од крајот на Студената војна. Главниот офицер сега се бори против многу опасен непријател, а на...
 • Буквално сѐ (2015)

  image
  Советот на вонземјани одлучил целосно да ги уништи луѓето на Земјата, но пред самиот крај ќе им дадат шанса на Земјаните да ја докажат својата вредност. Случајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.