"Le Point" was a Quebecer television program broadcast on Radio-Canada from 1981 to 2006. It offered reports or interviews on current events.

Transmetimet në kanale:

TV5Monde  TV5Monde EU  

Episodi vijues:

Sot
05:00
Le Point
e hënë
17:03
Le Point
e mërkurë
01:26
Le Point
e mërkurë
16:51
Le Point
REKOMANDIMET
 • Dosjet e pashpjegueshme të NASA-s (2012)

  image
  Ejani të njiheni me misteret e disa prej misioneve më kurioze të NASAs dhe të eksplorojmë historitë e arritjeve inxhinjerike të njerëzimit...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Wild Yellowstone (2014)

  image
  From the producers of "The Art of Flight" comes this amazing special that will follow wildlife and natural history set in America's Yellowstone. A unique and...
 • Trupi i Njeriut: Bota e Brendshme (2021)

  image
  Sistemi imunitar, i cili është thelbësor për mbijetesën tonë në çdo sekondë, është ajo pjesë e biologjisë sonë, që është më komplekse dhe kuptohet më pak, pasi...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.