PËRMBLEDHJE

Në zemër të një qyteti magjepsës, një djalë I popullit, i quajtur Aladin, së bashku me mikun e tij të pandashëm, majmunin mistrec Abu, luftojnë për të shpëtuar Jasminën, princeshën e bukur me shpirt të lirë por e rënë robinë në duart e shtriganit të pabesë Jafar. Jeta e Aladinit ndryshon tërësisht në çastin kur në duar i bie një llambë magjike. Mjaft ta fërkojë pakëz dhe aty për aty shfaqet një Xhind shumë tërheqës dhe zbavitës i cili i premton ti plotësojë 3 dëshira: dhe pikërisht këtu fillon udhëtimi i pabesueshëm e plot risi i Aladinit.

Fotot

AladiniAladiniAladiniAladiniAladiniAladiniAladiniAladiniAladiniAladini

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Lego: Filmi i Batmanit (2017)

  Sot
  image
  Këtë herë Batmani do të duhet të përballet jo vetëm me Xhokerin dhe kriminelët e tjerë të Gotatmit, por edhe me përgjegjësi të tjera shumë të mëdha...
 • A Costume for Nicholas (2020)

  Sot
  image
  The film tells the story of Nicholas, a 10-year-old boy with Down syndrome who, with the help of different costumes, embarks on a magical adventure to save his...
 • Një përbindësh në Paris (2011)

  Sot
  image
  Paris, 1910. Emile, një operator i ndrojtur filmash dhe Raul, një shpikës plot gjallëri e gjejnë veten duke gjuajtur një përbindësh, i cili terrorizon qytetarët....
 • Shpatarët e mbretit:Fantazia (2016)

  Sot
  image
  Rexhis, mbreti i Lusis, komandon forcat e tij elitare në një luftë të ashpër kundër mbretërisë Nifelhaimit, që kërkon të pushtojë tokat e tij dhe të shtjerë në...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.