FILMA

 • The Benchwarmers

  e mërkurë

  22.9.21

  18:45

  The Benchwarmers

  The Benchwarmers (2006)

  Three guys, all their lives, have been living in the shadow of bullies and are determined not to take it anymore. Now they must train with the help of Mel to take on the most offensive and meanest youth baseball teams.

 • Ella Enchanted

  e enjte

  23.9.21

  07:05

  Ella Enchanted

  Ella Enchanted (2004)

  Based on Gail Carson Levine's award winning novel, this is the story of Ella, a young woman who was given a "gift" of obedience by a fairy named Lucinda. She must obey anything anyone tells her to do. When her mother...

 • The NeverEnding Story II: The Next Chapter

  e enjte

  23.9.21

  12:10

  The NeverEnding Story II: The Next Chapter

  The NeverEnding Story II: The Next Chapter (1990)

  Once again, Bastian is transported to the world of Fantasia which he recently managed to save from destruction. However, the land is now being destroyed by an evil sorceress, Xayide, so he must join up with Atreyu and...

 • Dinosaur Island

  e enjte

  23.9.21

  16:45

  Dinosaur Island

  Dinosaur Island (2014)

  The adventure begins when 13-year-old Lucas embarks on the vacation of a lifetime. When disaster strikes, Lucas finds himself stranded in a strange land littered with ghost ships and prehistoric creatures. While...

 • Paulie

  e premte

  24.9.21

  10:00

  Paulie

  Paulie (1998)

  Refreshingly free from gratuitous pyrotechnics and sentimental moralising (well, almost), this fine-feathered blend of Black Beauty and The Incredible Journey should prove a playground talking point. Such is the...

 • Fëmijët spiunë 2: Ishulli i ëndrrave të humbura

  e premte

  24.9.21

  13:50

  Fëmijët spiunë 2: Ishulli i ëndrrave të humbura

  Spy Kids 2: Island of Lost Dreams (2002)

  Binjakët e Kortezëve nisen në një ishull misterioz në të cilin e takojnë një grup fëmijësh, gjithashtu spiunët. Misioni i tyre i ri është ta shpëtojnë botën nga shkencëtari i çmendur i cili jeton në ishullin...

 • Arrati nga Krishtlindjet

  e premte

  24.9.21

  17:25

  Arrati nga Krishtlindjet

  Christmas with the Kranks (2004)

  Luter Krankut i ka ardhur në majë të hundës gjithë reklamat dhe komercialiteti i Krishtlindjeve. Ai vendos të mos festojë dhe të niset për pushime me gruan e tij. Por kur vajza e tij vendos në moment të fundit se do...

 • Dinosaur Island

  e shtunë

  25.9.21

  11:10

  Dinosaur Island

  Dinosaur Island (2014)

  The adventure begins when 13-year-old Lucas embarks on the vacation of a lifetime. When disaster strikes, Lucas finds himself stranded in a strange land littered with ghost ships and prehistoric creatures. While...

 • Arrati nga Krishtlindjet

  e diel

  26.9.21

  10:45

  Arrati nga Krishtlindjet

  Christmas with the Kranks (2004)

  Luter Krankut i ka ardhur në majë të hundës gjithë reklamat dhe komercialiteti i Krishtlindjeve. Ai vendos të mos festojë dhe të niset për pushime me gruan e tij. Por kur vajza e tij vendos në moment të fundit se do...

 • The Benchwarmers

  e diel

  26.9.21

  14:30

  The Benchwarmers

  The Benchwarmers (2006)

  Three guys, all their lives, have been living in the shadow of bullies and are determined not to take it anymore. Now they must train with the help of Mel to take on the most offensive and meanest youth baseball teams.

 • V8 - Du willst der Beste sein

  e hënë

  27.9.21

  07:25

  V8 - Du willst der Beste sein

  V8 - Du willst der Beste sein (2013)

  A group of children create an illegal car race, while trying to hide from the police.

TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.