PËRMBLEDHJE

Inale is the beautiful daughter of the great King Oche, of the Idoma people in Idomaland, Nigeria. Her beloved Odeh must win the wrestling tournament to win her hand in marriage. A stranger appears, that challenges not only the tradition of the village but the strength of Odeh and Inale's true love.

Fotot

InaleInaleInaleInaleInaleInaleInaleInale

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • E premtja e trembedhjete (2001)

  Sot
  image
  Në të ardhme, Toka sështë më një planet i banueshëm. Një klasë të rinjsh, gjatë një udhëtimi me shkollën, zbulojnë dy trupa të ngrirë. Njëri është trupi i një...
 • Rambo 3 - Gjaku i pare (1988)

  Sot
  image
  Koloneli Sem Trautman niset për një mision në Afganistan. Por ndërkohë që përpiqet të ndihmojë Muxhahedinët ai kapet rob nga një kolonel rus që kishte drejtimin e...
 • Drejtesi private (2009)

  Sot
  image
  Ngjarjet përqendrohen mbi një burrë i cili dhjetë vite pas vrasjes së gruas dhe vajzës së tij, rikthehet për të kërkuar drejtësinë që i takonte nga prokurori i...
 • Izolim (2015)

  Sot
  image
  Filmi u frymëzua me ngjarjet e vërteta. Çiftin e martuar që bën kampim në një ishull të izoluar në Bahamet, e persekuton një grup i piratëve modernë, që...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.