poster

Rapanzell

Tangled (2010)

Animacion, Familjar, Komedi, Fantazi, Romancë, Aventurë, Muzikë | Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Japoni
Tring Kids | Sot | 23:32

Vlerësimi: 7.7/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.4/10
(87 Voto)

PëRMBLEDHJE

Hajduti më i kërkuar i mbretërisë, Flynn Rider fshihet në një kullë misterioze dhe aty takon Rapanzëll, një princeshë me flokë të gjatë, që ka edhe veti magjike. Ajo pranon të dalë jashtë dhe të dy do të nisin një udhëtim të mrekullueshëm, plot ngaterresa

Fotot

RapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzellRapanzell

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Mulan (1998)

  image
  Ky ritregim i perralles se vjeter popullore Kineze paraqet historine e nje vajze te re e cila meson se babai i saj i semure do te thirret ne ushtri per te luftuar...
 • Ralf shkatërrimtari (2012)

  image
  Në botën e videolojërave, për vite të tëra, Ralfi ka luajtur rolin e shkatërrimtarit...I lodhur nga nami i keq, ai ndërmerr një udhëtim të jashtëzakonshëm për të...
 • Unë Shpirtkeqi (2010)

  image
  Në një lagje të qetë dhe plot gjallëri, jeton shpirtkeqi më i madh në botë. Emri i tij është Gru dhe bashkë me ushtrinë e minatorëve të vegjël, ai ka thurur...
 • Krudët (2013)

  image
  Krudët janë një familje parahistorike, të cilët jetojnë në një shpellë. Por kur streha e tyre shkatërrohet, ata fillojnë një aventurë të jashtëzakonshme nëpër një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.