Оваа драмска серија ни го прикажува Елиот Алдерсон (Рами Малек), млад инженер по кибер-безбедност кој се вмешува во една хакерска група откако е регрутиран од нејзиниот таинствен водач (Кристијан Слејтер).
Оваа серија која е добитник на наградата „Златен глобус“ за најдобра телевизиска драма, ни го прикажува Елиот (Рами Малек), млад програмер кој се усовршил за компјутерско хакирање. Елиот страда од анксиозно нарушување, па со луѓето се поврзува преку хакирање. Кога не работи како инженер по кибер-безбедност, Елиот ги користи своите хакерски способности за да ги заштити неговите блиски. Елиот е разочаран од современото општество и неговиот свет се менува откако го запознава г. Робот (Кристијан Слејтер), таинствениот водач на една нелегална хакерска група што сака да го регрутира Елиот за да се борат против најбогатите луѓе на светот и да предизвикаат светска револуција.

Беше на каналите:

Stinet  Kanal 10  HBO3  HBO2  Superstar 2  

ПРЕПОРАКИ
 • Езел (2009)

  image
  Омер Учар је једноставан и искрен младиќ, одан својој породици и тројици пријатеља које познаје још из детињства. Његови најбољи пријатељи су Али и Џенгиз, сматра...
 • Вавилон Берлин (2017)

  image
  Берлин во лудите 1920-ти е метропола за талентираните и амбициозните. Но, зад блескавата површина, осиромашените маси се стремат кон подобар живот. Тоа е време на...
 • Поаро (1989)

  image
  Дејвид Сашет го остварува најдобриот приказ на славниот Белгиец на Агата Кристи, бидејќи со голем жар се предал на истражување. Ги прочитал сите романи, кратки...
 • Наркос (2015)

  image
  Хит серија коју су креирали и продуцирали Крис Бранкато, Карло Бернард и Даг Миро, смештена је и снимљена у Колумбији, што јој додатно даје на уверљивости. Прве...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.