Дон Чидл и Кристен Бел се обидуваат да ја изиграат корпоративна Америка. Вооружени со добри одела, многу ум и неверојатна вештина за убедување, брилијантниот Марти Кан и неговиот победнички тим од магистри по економија ги шармираат корпоративните шефови за да склучат огромни зделки и да потрошат еден куп пари на нивните услуги. Секогаш се во движење и речиси немаат место кое би го нарекле дом, Марти и неговиот тим се борат низ наивниот свет на големиот бизнис, разгалувајќи се со првокласни задоволства и со луди трошења. Извртување на фактите, поинакво претставување на бројките и доволно професионален жаргон за да ги импресионираат клиентите, нема крај на она што оваа екипа би го сторила за на крајот да заработи многу пари.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  HBO  ZDF  

ПРЕПОРАКИ
 • Човек со план (2016)

  денес
  image
  Након пуно година незапослености, жена граѓевинара враќа се поново на посао. С обзиром да је мајка годинама била уз децу, сад је ред на оца. Ускоро ќе открити да...
 • Романтичарот (2018)

  денес
  image
  Санем, млада девојка со аспирации да стане писателка, нејзините родители ја принудуваат да изберат помеѓу договорен брак и наоѓање соодветна работа. Брзајќи се на...
 • Пријатели (1994)

  денес
  image
  Една од најпопуларните ТВ програми ширум светот, оваа паметна, софистицирана комедија нуди урнебесен поглед кон анксиозноста и апсурдноста на пријателството,...
 • Боунс (2005)

  денес
  image
  Америчко ТВ остварење, у коме се преплиќу форензичке и полицијске методе. Свака епизода базирана је на једом случају ФБИ који се тиче неразјашњених околности у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.