Дон Чидл и Кристен Бел се обидуваат да ја изиграат корпоративна Америка. Вооружени со добри одела, многу ум и неверојатна вештина за убедување, брилијантниот Марти Кан и неговиот победнички тим од магистри по економија ги шармираат корпоративните шефови за да склучат огромни зделки и да потрошат еден куп пари на нивните услуги. Секогаш се во движење и речиси немаат место кое би го нарекле дом, Марти и неговиот тим се борат низ наивниот свет на големиот бизнис, разгалувајќи се со првокласни задоволства и со луди трошења. Извртување на фактите, поинакво претставување на бројките и доволно професионален жаргон за да ги импресионираат клиентите, нема крај на она што оваа екипа би го сторила за на крајот да заработи многу пари.

Беше на каналите:

HBO2  HBO3  HBO  ZDF  

ПРЕПОРАКИ
 • Утре за денес (2010)

  image
  Утре за денес е македонска комична серија во која се работи за семејството Броз, македонско семејство од средната класа кое се обидува да ги преживее...
 • Халил Ибрахим-Halil İbrahim sofrası (2010)

  image
 • For Heaven's Sake (2002)

  image
  It is a light hearted comedy about nuns who are constantly dodging attempts by the mayor to take over their cloister in order to create business opportunities for...
 • Современо семејство (2009)

  image
  Џеј има возрасни деца, внуци и прекрасна млада жена која и самата има малолетен син; сите заедно мораат да ги премостат генерациските, културните и општествените...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.