John Dahl

Роденден: 1956

Режисер:

 1. 9. Декстер (2006), серија
 2. 12. Живот (2007), серија
 3. 16. Оправдано (2010), серија
 4. 17. Бесрамници (2011), серија
 5. 18. Домовина (2011), серија
 6. 19. Стална мета (2011), серија
 7. 21. Ханибал (2013), серија
 8. 22. Реј Донован (2013), серија
 9. 24. Афера (2014), серија
 10. 25. Џесика Џонс (2015), серија
 11. 26. Милијарди (2016), серија
 12. 29. Yellowstone (2018), серија

Сцеарист:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.