ФИЛМОВИ Страница 1

 • Предодреденост

  среда

  7.12.22

  02:05

  Предодреденост

  Predestination (2014)

  Заснован на краткиот расказ „Сите вие зомби“ од Роберт А. Хајнлајн, „Предодреденост“ го прикажува животот на временскиот агент (Итан Хок) испратен на сложена серија патувања низ времето дизајнирани да ги спречат...

 • Игран филм

  среда

  7.12.22

  02:10

  Игран филм

 • Трговија со луѓе

  среда

  7.12.22

  02:25

  Трговија со луѓе

  Human Trafficking (2005)

  Кога шеснаесетгодишно девојче од Украина, самохрана мајка од Русија, седумнаесетгодишно сираче од Романија и тинејџерка турист ќе станат жртви на меѓународна трговија на луѓе, тим агенти започнуваат борба против...

 • Црвени светла

  среда

  7.12.22

  02:35

  Црвени светла

  Red Lights (2012)

  Двајца истражители на паранормални измами, ветеранката д-р Маргарет Матесон и нејзиниот млад асистент Том Бакли, проучуваат најразлични метафизички феномени со цел да го докажат нивното лажно потекло. Сајмон Силвер,...

 • Ѕверот во нас

  среда

  7.12.22

  03:15

  Ѕверот во нас

  Love the Beast (2009)

  Познатиот холивудски актер Ерик Бана ја испитува сопствената фиксација со автомобилите и во овој интересен документарен филм бележи обиди да се натпреварува во предизвикувачката и опасна трка на Тарга Тасманија. Но,...

 • Злоќудно

  среда

  7.12.22

  03:15

  Злоќудно

  Malignant (2021)

  Медисон е парализирана од шокантни визии за грозни убиства, а нејзините маки се влошуваат кога открива дека овие немирни соништа се всушност застрашувачки реалности. „Злоќудно“ е последното дело од архитектот на...

 • Мали чудовишта

  среда

  7.12.22

  03:20

  Мали чудовишта

  Little Monsters (1989)

  Момче открива неверојатен и страшен свет на чудовишта под својот кревет.

 • Субјектот

  среда

  7.12.22

  03:30

  Субјектот

  The Subject (2020)

  „Субјектот“ следи успешен бел документарист кој се справува со неуспехот на својот претходен филм во кој е снимено убиство на црн тинејџер. Додека работи на најновиот проект, некој го снима секое негово движење,...

 • Крадец

  среда

  7.12.22

  03:35

  Крадец

  Ganef (2020)

  Лондон, 1962. Прогонувана од мрачната приказна од минатото на мајка ѝ, шестгодишната Рути почнува да се сомнева дека семејната омилена домашна помошничка. „Крадец“ го истражува долготрајното влијание од наследената...

 • Речиси славни

  среда

  7.12.22

  03:45

  Речиси славни

  Almost Famous (2000)

  Вилијам е 15-годишно момче најмено од списанието „Ролинг стоун“ за да оди на турнеја и да пишува за надежниот рок-состав „Стилвотер“. Овој прекрасен филм за созревањето го прикажува Вилијам додека се соочува со...

 • Таа

  среда

  7.12.22

  03:50

  Таа

  Her (2013)

  Дејството на „Таа се одвива во Лос Анџелес, во блиската иднина, и го следи Теодор Томбли (Жоакин Феникс), комплексен, емотивен маж, кој заработува пишувајќи трогателни лични писма за други луѓе. Откако срцето му се...

 • Трговија со луѓе

  среда

  7.12.22

  03:55

  Трговија со луѓе

  Human Trafficking (2005)

  Кога шеснаесетгодишно девојче од Украина, самохрана мајка од Русија, седумнаесетгодишно сираче од Романија и тинејџерка турист ќе станат жртви на меѓународна трговија на луѓе, тим агенти започнуваат борба против...

 • Крвави провод у куќи Харкерових

  среда

  7.12.22

  04:05

  Крвави провод у куќи Харкерових

  I Had a Bloody Good Time at House Harker (2016)

  It's been generations since the Harkers' great-great grandfather killed Count Dracula. Now the Harker brothers and their best friend Ned are a town joke - until a real vampire turns up.

 • Свадба без крај

  среда

  7.12.22

  04:25

  Свадба без крај

  Hallo Again (2020)

  Зази живее со своите другари, женкарот Патрик и слаткиот Антон, во заеднички стан. Сите тројца се сосема неспособни да остварат некаква врска. Да најдат вистинска љубов? Нема потреба. Зази е убедена во тоа. Кога...

 • Слуга на народот

  среда

  7.12.22

  05:05

  Слуга на народот

  Sluga narodu (2020)

  Филмот ја прикажува анатомијата на успехот на Зеленски и ги прикажува и меѓународните последици од давање моќ на човек кој ја направил најспектакуларната политичка кариера во Европа.

Почеток « 1 2 3 ... 75 76 77 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.