Содржина

Неверојатна смеа следи кога себичниот император Кузко е претворен во лама од неговата подла советничка и нејзиниот платеник. Сега, владетелот кој некогаш имал сѐ мора да направи несакан сојуз со одгледувачот на лами за да го врати тронот.
Бурна комедија владее во „Царевата нова финта“ на „Дизни“! Има нешто за сите во овој интересен, смешен филм со неговиот динамичен екипаж, специфичен стил и одлична музика. Императорот Кузко е претворен во лама од неговата подла советничка Изма и нејзиниот развиен платеник Кронк. Сега, владетелот кој некогаш имал сѐ мора да направи непосакуван сојуз со еден пријатен селанец наречен Пача. Тие мора заедно да ги пребродат разликите додека се впуштаат во пресмешната авантура „груви". Откривањето на доброто во сите никогаш не било толку забавно!

Слики

Царевата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финтаЦаревата нова финта

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
 • Малиот Бигфут (2017)

  image
  Тринаесетгодишниот Адам тргнува во потрага по својот одамна изгубен татко. Набрзо открива дека татко му е всушност легендарниот Бигфут, кој со години се крие...
 • Крудс 2: Нова ера (2020)

  image
  Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов...
 • Астерикс: Тајната на волшебниот напиток (2018)

  image
  Тајната на волшебниот напиток е новата филмска адаптација за авантурите на непобедливите јунаци кои пред големото платно го носат целото семејство. Друид...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.