рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

„Изгубена надеж“ го прикажува животот на Грејс, која е шокирана кога дознава дека мажот ја остава за друга по 29 години брак, и емоционалниот пад на нивниот единствен возрасен син, додека таа конечно не застане на свои нозе.
Интимната, интензивна и љубовна приказна на „Изгубена надеж“ го открива животот на Грејс (Анет Бенинг), шокирана кога дознава дека нејзиниот маж (Бил Наји) ја остава за друга по 29 години брак, и сигурниот емоционален пад што му се случува на нивниот единствен пораснат син (Џош О’Конор). Растргната и чувствувајќи се отуѓена во нејзиниот мал крајбрежен град, Грејс конечно застанува на свои нозе и открива нов, моќен глас.

Слики

Изгубена надежИзгубена надежИзгубена надежИзгубена надежИзгубена надежИзгубена надеж

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Та лака ноќ (2017)

  четврток
  image
  Славни сценарист Ралпх сада је седамдесетогодишњак и смртно је болестан. Жеља му је да достојанствено умре, а прије тога да се помири са сином Мицхаелом. К томе...
 • Мојата Зои (2019)

  четврток
  image
  Изабела е разведена мајка која го дели старателството врз ќерка ѝ Зои со својот бивш маж. Кога трагедија го погодува семејството, Изабела, врвна научничка, ги...
 • Калуѓерката (2013)

  четврток
  image
  Во Франција од 18 век, 16-годишната Сузана од страна на своето семејство е присилена против својата волја да оди во манастир. Таму таа се соочува со свет на кој...
 • Диви корени (2021)

  четврток
  image
  Татко и ќерка одат на патување на откривање и простување. Кога Ники дознава дека татко ѝ е во градот откако е пуштен од затвор, таа не ја послушува баба ѝ и тајно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.