СОДРЖИНА

Тринаесетгодишниот Икбал е имагинативно и шармантно момче, што, според неговиот татко, не е доволно за успех во ваков свет. Но кога Икбал, неговиот помлад брат Тарик (11 години) и пријателката Сила случајно ќе го кренат училиштето во воздух, татко му ќе му биде најмалиот проблем. Двајца измамници, Изелман и Свајн, сакаат да дојдат до тој експлозив и да го разнесат Тиволи, за да би ја направиле најголемата паркинг зграда во Скандинавија. Со цел да ги уценат децата да им го дадат рецептот, никаквиците го киднапираат нивниот пресладок брат Диндуа (6 години). Почнува трката за ослободување на Диндуа и спасот на Тиволи, а тоа бара соработка, храброст и многу фантазија... за што Икбал е вистински експерт.

Слики

Икбал и тајниот рецептИкбал и тајниот рецептИкбал и тајниот рецепт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот маж (2006)

  понеделник
  image
  Џуџето крадец Калвин се преправа во бебе за да врати еден украден дијамант скриен во домот на една двојка без деца. Но циничниот Калвин открива дека животот како...
 • Како снег за Божиќ (2019)

  понеделник
  image
  Лијам и Сара се долгогодишни соперници и градоначалници на две соседни гратчиња. Кога и двете гратчиња неочекувано влегуваат во финалето на натпреварот за град со...
 • Клуб среќно разведених (2020)

  понеделник
  image
  Забавна комедија о двојици цимера који се покушавају забавит након развода. Бен је девастиран када његова супруга затражи развод. Док су сви њихови пријатељи на...
 • Глумац (2011)

  понеделник
  image
  Радња филма одвија се од 1927. до 1931. г. и прича почиње у том раздобљу када неми филм одлази у историју, а замењује га звучни. Пратимо Џорџа Валентајна, велику...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.