СОДРЖИНА

Њујорк, 1957. Лионел Есрог (Едвард Нортон), осамен приватен детектив кој живее со Туретов синдром, се обидува да го реши убиството на својот ментор и најдобар пријател, вооружен само со нејасни траги и силата на неговиот опсесивен ум.
Поставен во 1950-тите во Њујорк, „Сираците на Бруклин“ ги следи Лионел Есрог (Едвард Нортон), осамен приватен детектив кој страда од Туретов синдром, додека се обидува да го реши убиството на неговиот ментор и единствен пријател, Френк Мина (Брус Вилис). Вооружен само со неколку траги и моќниот мотор на неговиот опсесивен ум, Лионел разоткрива строго чувани тајни што ја држат судбината на целиот град во баланс. Во мистерија што го носи него од џез клубови полни џин во Харлем до тврдокорните гета во Бруклин и, конечно, во позлатените хали на њујоршките брокери, Лионел се спротивставува на криминалци, корупција и најопасниот маж во градот за да му оддаде чест на неговиот пријател и да ја спаси жената што можеби е и негов сопствен спас.

Слики

Сираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на БруклинСираците на Бруклин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка која обеќава (2020)

  вторник
  image
  Сви су говорили да је Кеси млада жена која обеќава… док није дошло до мистериозног догаѓаја који је нагло преокренуо њену будуќност. Али ништа у њеном животу није...
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  вторник
  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Утврдување на смртта (2002)

  вторник
  image
  Како би побегнал од големите коцкарски долгови, одбивниот Рис Вилијамс одлучува да ја смисли сопствената смрт, со помош на долгогодишната сопатничка, сопругата...
 • Кучиња од резервоарот (1992)

  вторник
  image
  Џо Кабот е искусен криминалец кој собира група крадци за да извршат кражба на дијаманти. Важен дел од неговиот план е крадците да не се познаваат меѓусебе, за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.