Слики

The African DoctorThe African DoctorThe African DoctorThe African DoctorThe African DoctorThe African Doctor

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шампион (2020)

  денес
  image
  1940-та година. Првиот транспорт со затвореници доаѓа во новоизградениот концентрационен логор Аушвиц. Еден од нив е Тадеуш „Теди“ Пјетшиковски, предвоен...
 • Мој лични рат (2018)

  денес
  image
  Биографска драма о трагично преминулој ратној репортерки Мари Колвин чији лик тумачи номинована за награду Оскар, Розамунд Пајк. Филм је заснован на чланку Мари...
 • САД против Били Холидеј (2021)

  денес
  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
 • Пресудата на мртвиот човек (2012)

  денес
  image
  Торни Сегерстед бил еден од водечките шведски новинари во 20-от век. Се борел против Хитлер и нацистичкиот режим, се до својата смрт во 1945. година. Неговите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.