poster

Dvostruka zabluda

Changing Habits (1997)

Режисер: Lynn Roth

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10

СОДРЖИНА

Моира Келлy глуми умјетницу која се не може везати ни за једног мушкарца због догаѓаја које је проживјела и због којих није у контакту с оцем (Цхристопхер Ллоyд). Затим се одлучи преселити у самостан гдје жене добивају јефтини смјештај у замјену за посао. У подруму ослика зид сликама које имају везе с догаѓајима из дјетињства. Иако се слике некима чине безвриједне, надстојница у њима види спас од затварања самостана. Умјетница убрзо започне везу с власником трговине умјетнина (Дyлан Wалсх).

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Дадилка за фудбал (2011)

  image
  Кога Хелен Хејзлтон ќе го ангажира Одмунд, норвешкиот фудбалер, да работи како бебиситер за нејзините два сина, Одмунд во куќата донесува смеа и ја дели својата...
 • Дневникот на румот (2011)

  image
  Американскиот новинар Пол Кемп ќе допатува во Порто Рико во потрага по добри статии, меѓутоа ќе мора добро да се потруди да најде рамнотежа меѓу локалната култура...
 • Екскурзијата со тато (2016)

  image
  Со „Прашката пролет“ во 1968 г. како заднина, двајца германски браќа и нивниот татко одат на пат од Романија до Источна Германија заради хируршка интервенција....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.