poster

Прича о Литл Ричарду

Little Richard (2000)

Режисер: Robert Townsend

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8/10

СОДРЖИНА

Прича о америчкој музичкој икони Литл Ричарду, од његовог одрастања у Џорџији, до постанка супер звезде, као једног од пионира роцк анд ролл музике. Прича прати и сукобе измеѓу његове вере и начина живота, који доводе до привремене пензије 1957. године, а касније и повратак током концерта у Лондону 1962. године.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Недопирливи (2011)

  денес
  image
  По една параглајдерска несреќа, богатиот аристократ Филип е врзан за својот дом. Тој го најмува Дрис како негувател. Дрис е млад маж од предградијата и неодамна...
 • Човек од сенка (2018)

  денес
  image
  Приказна за Дик Чејни (Кристијан Бејл), бирократ во Вашингтон, кој тивко станува најмоќен човек во светот како потпретседател на Џорџ В. Буш, менувајќи ги земјата...
 • Мој лични рат (2018)

  денес
  image
  Биографска драма о трагично преминулој ратној репортерки Мари Колвин чији лик тумачи номинована за награду Оскар, Розамунд Пајк. Филм је заснован на чланку Мари...
 • Грејс: Принцеза од Монака (2014)

  денес
  image
  На врху популарности 1956. г., Грајс Кели (Ницоле Кидман) напустила је каријеру холивудске глумице и удала се за принца Ренијеа од Монака (Тим Ротх). Шест година...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.