рејтинг: 5.7/10
Ocjena korisnika: 7/10
(8 glasova)

СОДРЖИНА

Кога научници дознаваат како да се намалат луѓето до 13 см висина како решение за преголемата населеност, Пол и жена му Одри одлучуваат да се намалат и да живеат во луксузна намалена заедница – избор што предизвикува големи авантури.
Од оскаровецот Александер Пејн („Потомци“) доаѓа смешен филм, кој носи голема комедија... и мал Мет Дејмон. Кога научници дознаваат како да се намалат луѓето до 13 см висина како решение за преголемата населеност, Пол Сафранек (оскаровецот Мет Дејмон) и неговата жена Одри (Кристен Виг) одлучуваат да ги напуштат нивните тензични животи за да се намалат и да живеат во луксузна намалена заедница. Исполнет со животно-променливи авантури и со бесконечни шанси, „Лежерна земја“ нуди повеќе од богатства, кога Пол открива нов свет и разбира дека ние имаме поголема цел.

Слики

Малиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем животМалиот голем живот

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Љубав на леду (2017)

  денес
  image
  Emili Džems ima 27 godina. Smatraju je fosilom u svetu umetničkog klizanja. Nakon što mladi trener u njoj prepozna veličinu, dobija iznenadnu priliku da vrati...
 • Долина мира (1956)

  денес
  image
  Radnja se događa za vrijeme drugog svjetskog rata na granici Slovenije i Austrije. Djevojčica Lotti i dječak Marko su ostali siročad za vrijeme savezničkih...
 • Што знаеше Мејзи (2012)

  денес
  image
  Приказна за проблемите на едно мало девојче додека нејзините родители се борат за старателство. Филмот е раскажан низ очите на хероината на филмот, Мејзи, која се...
 • Срам (2008)

  денес
  image
  Животот на универзитетскиот професор Дејвид Лури ќе се распадне по неговата импулсивна врска со една од студентките. Откако ќе биде присилен да даде отказ, тој ќе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.