рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.46/10
(61 глас)

СОДРЖИНА

Во 2154 година има две класи луѓе: многу богатите, кои живеат на вселенската станица Елисиум, и другите, кои живеат на пренаселената и уништена планета Земја. Луѓето на Земјата се очајни да избегаат од криминалот и сиромаштијата, кои сега владеат во нивниот свет. Единствениот човек што може да донесе еднаквост во овие светови е Макс (Мет Дејмон), обичен тип, кој има очајничка потреба да стигне на Елисиум. Бидејќи животот му виси на конец, тој неволно прифаќа една опасна мисија што го противставува на Делакур (Џоди Фостер), секретарот на Елисиум, а го става и наспроти нејзините верни воени сили. Но, доколку успее, Макс не само што ќе може да го спаси својот живот туку и животите на милиони луѓе на Земјата.

Слики

ЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиумЕлисиум

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Црвена река (2003)

  вторник
  image
  Да несреќа никад не долази сама, као и да се страх јавља тамо где га најмање очекујемо, филм о људима који су спремни на све како би себи осигурали бољу будуќност
 • Робин Худ (2010)

  вторник
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
 • Несопирлив (2010)

  вторник
  image
  Кога еден воз долг 800 метри, во кој нема екипаж, а е наполнет со токсичен товар, ита кон густо населената област, еден инженер-ветеран и еден млад кондуктер кои...
 • Летеќа тамница (1997)

  денес
  image
  Бивши ратни херој Камерон По (Николас Кејџ) осуѓен је на осам година робије јер је случајно убио човека бранеќи своју трудну супругу. Када је коначно пуштен на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.