СОДРЖИНА

Локхарт е брокер на Вол стрит и е испратен од неговата фирма во еден далечен алпски медицински бањски центар. Локхарт оди да го земе генералниот директор на компанијата, Пемброук, кој е пациент во бањата и му кажал на персоналот дека нема намера да се врати во Њујорк. Локхарт пристигнува во мирната бања каде што посетителите наводно добиваат некаков неверојатен лек. Всушност, изгледа дека само повеќе се разболуваат. Додека ги истражува мрачните тајни на бањата, тој ја запознава младата и убава Хана, која и самата е пациентка. Тој, исто така, запознава уште една пациентка, ексцентричната г-ѓа Воткинс, која и самата истражувала. Наскоро директорот на институцијата, д-р Волмер, на Локхарт му дава дијагноза за истата болест како и на другите пациенти, па и тој е заробен во алпската бања. Локхарт почнува да го губи чувството за реалност и доживува неверојатни нешта за време на својот „третман.

Слики

New RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравјеЛек против здравје

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Луси на небото (2019)

  денес
  image
  Луси Кола е силна жена чија решителност како астронаут ја носи во вселената, каде што е длабоко трогната од трансцендентално искуство. Кога се враќа дома, светот...
 • Рад на црно (1982)

  денес
  image
  Пољски предузимач, Новак, води групу радника у Лондон да би обавили јефтино посао за владиног службеника смештеног тамо, а он мора да води рачуна о пројекту и...
 • Прошетка за паметење (2002)

  денес
  image
  Ландон Картер е главниот фраер во средното училиште „Бофорт“ сѐ додека шегите на сметка на новиот ученик Клеј не се претворат во трагедија. Откако Клеј е сериозно...
 • Осликани вео (2006)

  денес
  image
  Лондон 1925. године. Кити (Наоми Вотс) се ближи старосној граници када је, по њеној породици, крајње време за удају. Желеќи да побегне од досадашњег живота, она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.