СОДРЖИНА

27 години откако Клубот на губитниците го победи Пенивајз, тој се враќа за повторно да го тероризира градот Дери. Децата повторно исчезнуваат, па Мајк ги повикува другите да се вратат дома.
Злото повторно се појавува во Дери кога режисерот Енди Масчети повторно го обединува Клубот на губитниците таму каде што започна сѐ. Дваесет и седум години откако Клубот на губитниците го победи Пенивајз, тој повторно се враќа за да го тероризира градот Дери. Сега се возрасни и губитниците тргнале секој по сопствениот пат. Сепак, повторно исчезнуваат деца, па Мајк, единствениот од групата што останал во својот роден град, ги повикува другите да се вратат. Со искуствата од минатото, тие мора да ги победат своите најдлабоки стравови за да го уништат Пенивајз еднаш и засекогаш и да се сретнат со кловнот кој станал посмртоносен од кога било претходно.

Слики

Тоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавјеТоа: Второ поглавје

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Украдени рај (2011)

  среда
  image
  Прича прати бриљантну инжењерку чији је патент украден, а за чију краѓу се сумњичи њен коелга. Када колегу пронаѓу мртвог, она постаје главни осумњичени.
 • Исчезната (2014)

  среда
  image
  На својата петта годишнина од свадбата, Ник Дан ја пријавува жена си како исчезната. Под притисок од полицијата и медиумите, неговите лаги прават сите да се...
 • Обожавање (2019)

  среда
  image
  12-годишниот Пол лудо се вљубува во Глорија, пациентка во ментална институција каде што работи мајка му, и која тврди дека е примена по грешка. Тие двајцата...
 • Жената на астронаутот (1999)

  среда
  image
  Спенцер Армацост (Јохннy Депп) члан је нове мисије на Спаце Схуттлеу. Страхови његове супруге Јиллиан (Цхарлизе Тхерон), остварују се када она дозна за незгоду...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.