СОДРЖИНА

Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк, како и ѓердан во вредност од над 150 милиони долари.
Пет години, осум месеци, 12 дена... и уште. Толку долго Деби Оушн (Сандра Булок) го осмислува најголемиот грабеж во нејзиниот живот. Таа знае дека ќе треба да собере тим од најдобрите во своите полиња, започнувајќи од својата партнерка во криминалот Лу Милер (Кејт Бланшет). Заедно, тие регрутираат тим од специјалисти: експертот за скапоцени камења Амита; уличната измамничка Констанс; експертот за препреки Теми; хакерот Најн Бол; како и модната дизајнерка Роуз. Целта е 150 милиони во дијаманти коишто ќе бидат околу вратот на светски познатата актерка Дафни Клугер (Ен Хатавеј), која ќе биде во центарот на настанот на годината Мет гала. Планот е цврст, но сè треба да тече како подмачкано ако сака тимот да влезе и да замине со дијамантите. И тоа среде бел ден.

Слики

Осумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на ОушнОсумте на Оушн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  недела
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Предатор 2 (1990)

  денес
  image
  Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.