poster

Турбо Клинац

Turbo Kid (2015)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

Содржина

Година је 1997. У разрушеном апокалиптичном свету, сироче Кид преживљава потпуно сам, путујуќи по пустоши на свом БМX-у, тражеќи резервне делове које може продати за неколико капи воде. Када његова нова пријатељица Аппле бива отета од стране сарадника злог владара Зеуса, Кид мора скупити храброст какву има његов суперјунак из стрипа, и спасити цуру својих снова.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Ѕвездени патеки 4: Патот за дома (1986)

  image
  Двадесет треќи век је и тајанствена ванземаљска сила прети Земљи исушивањем океана и уништавањем атмосфере. У фанатичном покушају да спасе човечанство, Кирк и...
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  image
  Луѓето во црно се прошириле низ целиот свет, но исто така се прошириле и вселенските никаквеци. А за да нѐ чуваат безбедни, декорираниот агент Х (Крис Хемсворт) и...
 • Одредот На Отпишаните: Нова Мисија (2021)

  image
  Добре дојдовте во пеколот познат како Бел Рев, затвор со највисока стапка на смртност во САД. Таму се затворени најлошите супер злосторници кои ќе направат сè за...
 • Луѓе во црно (1997)

  image
  Во овој блокбастер, Томи Ли Џонс и Вил Смит играат улоги на луѓе во црно кои ги регулираат вонземјаните на Земјата. Нашата земја е полна со вонземјани кои се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.