рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 9/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Венчавката на Аби поминала толку лошо што на крајот не се ни одржала. Како организаторка на венчавки, таа се специјализирала за повторени венчавки каде што ги исправа работите што поминале лошо во првата венчавка. Нејзината роднина Емили ја замолува да испланира повторена венчавка за неа, што за Аби е шанса по долго време да се врати дома. На нејзино изненадување, ќе мора да соработува со Питер, нејзиното бившо момче кој е и брат на младоженецот. Преку работата со Питер, Аби се сеќава на сите болни точки, но и зошто воопшто се вљубила во него. Можеби следната венчавка ќе биде баш нејзината...

Слики

Повторена венчавка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Моја жирафа (2017)

  image
  Паттерсон Пеппс има најбољег пријатеља: жирафу Рафа. Раф и Паттерсон одрасли су заједно будуќи да Паттерсон живи покрај зоолошког врта, а обојица су роѓена на...
 • КАРО И БОГ (2006)

  image
  За осум годишниот Каро, разделбата на родителите е ужасен удар. Својот сакан татко ќе го гледа само за викенд, а со својата мајка заминува во изнајмен стан. Каро...
 • ВОДЕНА БОМБА ЗА ДЕБЕЛИОТ МАЧОР (2004)

  image
  Осумгодишната Марта и четиригодишната Линда остануваат со тетка им Уна кога родителите ќе им отидат да бараат работа. Запознавајќи ја тетка им Уна како вистинска...
 • Ватрогасац Сима, хероји олује! (2014)

  image
  Fireman Sam and his team are on a mission to save Pontypandy! When a hurricane threatens the town, emergencies pop up everywhere... from saving the Wildmen of...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.