СОДРЖИНА

Сместена после Американската граѓанска војна, “Тексашки ренџери” е приказна за луѓето кои се одлучни да го зачуваат мирот и да го смират хаосот кој се случува на границата со Тексас. Индијанците се обидуваат да ја повратат својата земја, Мексиканците масовно влегуваат преку границите на САД, а отпадниците ја уништуваат земјата. Тексашките ренџери се заколнуваат дека ќе ги штитат невините и своите сакани. За да биде така, мора да бидат подготвени да го одржуваат мирот таму каде што законот не може, мораат да се борат и кога се бројно послаби и да бидат подготвени да го дадат животот за слобода.

Слики

Тексашки ренџери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Големи проблеми во Мала Кина (1986)

  денес
  image
  Када Џек Бартон (Курт Расел) на картама победи свога дугогодишњег пријатеља Ванга (Денис Дан), овај му објасни како новац нема код себе и да ќе му платити...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Хари Потер и редот на фениксот (2007)

  денес
  image
  Лордот Волдеморт се вратил, но малкумина сакаат да веруваат во тоа. Всушност, Министерството за магија прави сѐ за да го спречи светот на волшебниците да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.