СОДРЖИНА

Сместена после Американската граѓанска војна, “Тексашки ренџери” е приказна за луѓето кои се одлучни да го зачуваат мирот и да го смират хаосот кој се случува на границата со Тексас. Индијанците се обидуваат да ја повратат својата земја, Мексиканците масовно влегуваат преку границите на САД, а отпадниците ја уништуваат земјата. Тексашките ренџери се заколнуваат дека ќе ги штитат невините и своите сакани. За да биде така, мора да бидат подготвени да го одржуваат мирот таму каде што законот не може, мораат да се борат и кога се бројно послаби и да бидат подготвени да го дадат животот за слобода.

Слики

Тексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџериТексашки ренџери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Додир Зена (1971)

  image
  Уметник Ку живи са својом мајком у близини напуштеног утврѓења. Једне ноќи га привуче необична бука и открива прелепу Yанг која тамо живи. Њена прича није нимало...
 • Робин Худ: Почетоци (2018)

  image
  Како млад човек полн со идеали, заминува во крстоносните војни, каде доживува разочарување, но станува искусен војник. По враќањето назад, го онерасположува...
 • Поглед на убиство (1985)

  image
  Вадењето на микрочип од телото на колега агент го доведува Џејмс Бонд (Роџер Мур) до Макс Зорин, индустријалец кој е луд по моќ и кој планира да создаде светски...
 • Плес са Вуковима (1990)

  image
  Година 1861, траје амерички граѓански рат. Поручник Џон Дунбар (Кевин Костнер) након тешке битке открива да лекари планирају да му ампутирају болесну ногу. Због...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.