рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(20 гласови)

СОДРЖИНА

Животот на Катја се распаѓа кога нејзиниот сопруг и малиот син се убиени во бомбашки напад. Полициската истрага упатува на двајца неонацисти, но кога недостигот на докази не успева да ги инкриминира, Катја ги презема работите во свои раце.
Животот на Катја сосема се распаѓа откако нејзиниот сопруг Нури и малиот син Роко се убиени во бомбашки напад. Нејзините пријатели и семејството се обидуваат да ѝ ја обезбедат потребната поддршка, па Катја некако успева да го преброди погребот. Но, потрагата по извршителите и причините зад убиството само дополнително создаваат болка за Катја. Адвокатот Данило, кој му е најдобар пријател на Нури, ја застапува Катја во судењето на двајцата осомничени кои се млад неонацистички пар. Судењето сосема ја разочарува Катја, но за нејзе нема алтернатива. Таа сака правда.

Слики

Од никадеОд никадеОд никадеОд никадеОд никадеОд никадеОд никадеОд никаде

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Доста је било (2002)

  image
  Жена открива да човек из њених снова уствари није оно за шта се представља. Она и њена ќерка покушавају да побегну уз помоќ њеног бившег дечка али муж почиње да...
 • Талентираниот господин Рипли (1999)

  image
  Во 1950 г. чистачот на тоалети од Менхетен, Том Рипли (Мет Дејмон), позајмува јакна од „Принстон за да свири на пијано на една забава. Кога богатиот татко на...
 • Једноставан план (1998)

  image
  Током новогодишње ноќи, рачуновоѓа Ханк, његов брат, губитник Јакоб, и пријатељ Лоу пронашли су 4,4 милиона долара у остацима авиона, који се срушио у једном...
 • Жештина (1995)

  image
  Судбината на опсесивен детектив и вешт крадец се поврзуваат по голема измама со хартии од вредност. Додека криминалецот ја планира последната измама, нивните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.