Содржина

Приватниот детектив Том Велес (Николас Кејџ) води нормален живот со својата сопруга (Кетрин Кинер) и со ќерка си, во Харисбург, Пенсилванија. Тој поголем дел од времето го минува истражувајќи случаи на неверство, но една задача околу еден филм го втурнува во најмрачните агли на општеството. Од тротоарите на Холивуд булевар до њујоршкиот месарски кварт, Велес ја следи трагата на вознемирувачкиот доказ за да ја открие судбината на девојката која почнала, што му ја опседнува совеста. На Велес му помага еден продавач во книжарница (Жоакин Феникс), но тој почнува да се оддалечува од својата сопруга, од семејството и од поранешниот живот кога сфаќа колку смртоносен може да биде еден краток осум-милиметарски филм.

Слики

8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри8 милиметри

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • И на крају не остаде нико (1945)

  image
  Филм говори о десет странаца, људи који наизглед немају никакве везе један с другим, али заправо су сви криви за неко убиство за које нису осуѓени и/или...
 • Исчезнато Детство (2007)

  image
  Филмот претставува напнат поглед врз една тековна истрага за мистериозното исчезнување на едно мало девојче. Двајца млади приватни детективи (Кејси Афлек и Мишел...
 • Диви нешта (1998)

  image
  Полициски детектив открива завера во случај во кој е замешан средношколски советник за кариера обвинет од две ученички за силување.
 • Мајкл Клејтон (2007)

  image
  Мајкл Клејтон (Џорџ Клуни) е елитен њујоршки адвокат кој е познат помеѓу колегите по тоа што работи во сенка, решавајќи приватни проблеми на богати клиенти. Среде...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.