СОДРЖИНА

Откако се сели од Сан Диего во Њујорк, Рон Бургунди живее раскошен живот со својата сопруга Вероника и со синот Волтер. Сепак, кога шефот одлучува да ја унапреди Вероника во главен водител со полно работно време а да го отпушти Рон, сѐ се менува. Рон сега се упатува назад во Сан Диего и работи хонорарно во забавниот парк „Морски свет“. Неговиот обид за искупување пристигнува во облик на еден човек по име Фреди Шап, кој е извршен продуцент на „Глобал њуз нетворк“, првиот 24-часовен, целодневен канал за вести. Тој го најмува Рон, кој го обединува тимот за вести, составен од Чамп, Брик и Брајан и се упатува назад во Њујорк. Таму Рон и неговиот тим за вести ја добиваат доцновечерната смена, но тоа е и предизвик. Рон осмислува радикално нова идеја за преобразба на вестите и тоа повторно го носи на врвот на играта.

Слики

Водител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата траеВодител 2: Легендата трае

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  вторник
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
 • Family (2018)

  вторник
  image
  An emotionally stunted aunt struggles to bond with her teenage niece, who wants nothing more than to run away from home and become a juggalo.
 • Херои (2010)

  вторник
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Концерт (2009)

  вторник
  image
  Пре тридесет година, Андреи Симониович Филипов, признати диригент оркестра Бољшој, добио је отказ због примања јеврејских музичара. Сада, скоро на позицији...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.