poster

Глупавиот и поглупавиот 2

Dumb and Dumber To (2014)

Режисер: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
CineStar TV2 | 17.6.23 | 19:35

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 7.3/10
(58 гласови)

СОДРЖИНА

Тие се глупавиот и поглупавиот, познатиот пар што го запознавме уште во 1994 г. Но сега се - уште поглупави. И посмешни! Се вели дека со време стануваме помудри и дека времето лечи сѐ, но не и во нивниот случај! Глупоста поголема од кога било ни доаѓа повторно, предводена од оригиналната актерска двојка (Џим Кери и Џеф Даниелс) и авторите (браќата Фарели) кои ни гарантираат урнебесна забава и нови оригинални штосови во нивниот препознатлив стил! Продолжение на класикот меѓу комедиите на кој чекавме 20 години!

Слики

Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2Глупавиот и поглупавиот 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жикина династија 3 (1988)

  image
  После саобраќајне несреќе, Жика и Милан повреѓени доспевају у болницу која је под принудном управом. Болница је претрпана и у хаотичном стању. Да би избегли...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
 • Обрачун у казино кабареу (1993)

  image
  Риле и Гиле су ортаци у детективској агенцији, чији је сан да оду у Чикаго. Посто су тек започели бизнис и немају посла, одлучују да се преруше и опљачкају газда...
 • Кум по нарачка (2015)

  image
  Даг има уште две недели пред да се ожени со девојката од своите соништа, ама има еден проблем, тој нема кум, па го упатуваат кај Џими, сопственик на компанија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.