рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(4 гласови)

Содржина

Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите други жени, како и љубовник кој пишува бестселери. Единствено што ѝ недостига е дете, па Александра решава да го посвои седумгодишниот Алексеј од Русија, а преку мрежата од контакти и поткупи, таа набргу и успева. Но, се вџашува кога открива дека детето не е моден додаток, а фрустрираниот и лут Алексеј воопшто не зборува француски и внесува немир во нивниот совршено среден живот.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Голи човјек (1968)

  image
  Лијепа жена (Вера Чукиќ) куќна је помоќница мјеснога племиќа у једноме далматинском градиќу. Једне ноќи старац о којему брине чује необичне звукове и пуца....
 • Мајчинска забава (2017)

  image
  Четири млади мајки, на кои им е заедничко само тоа што децата им одат иста градинка, одат на добронамерна вечера за да можат малку да одморат и да се разонодат....
 • За и против (2020)

  image
  Една проблематична забелешка е премногу: професорот Ричард Пол е во опасност да биде исфрлен од својата работа откако ја навредува студентката по право Наима...
 • Игра во четворка (2007)

  image
  Керол (Алис Taлјони), илустраторка на детски книги, договара визита на гинеколог. Се покажува дека тоа е нејзиниот познаник Лионел (Франсоа Клузе). Керол и Лионел...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.