рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Сара Мур (Елизабет Харли) верује да је среќно удата за тексашког милионера Гордона Мура. Онда јој, као гром из ведра неба, стиже захтев за развод, који јој на врата доноси Џо Тајлер (Метју Пери), бивши адвокат који се бави уручивањем судских позива. Сара схвата да ќе, ако јој уруче папире, остати без пола иметка јер њен препредени супруг жели да је превари и због тога избегава Тајлера и вија га по читавом Њујорку. На крају са њим склапа споразум да папире за развод Тајлер прво уручи њеном мужу, а да пре тога пронаѓу доказе да је вара са другом женом. Сара и Тајлер се у меѓувремену заљубљују једно у друго и креќу у Тексас у урнебесну потеру за Гордоном, како би спасили њене милионе.

Слики

Како сам заволео СаруКако сам заволео СаруКако сам заволео СаруКако сам заволео СаруКако сам заволео СаруКако сам заволео Сару

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов на прв поглед во Џајпур (2016)

  image
  Младата париска адвокатка, Ен, е заљубена во Франсоа, кој е исто толку луд по нејзе. Парот ја планира венчавката во Џајпуру, каде Франсоа замина по работа неколку...
 • На Мидлтон (2013)

  image
  Идит е своеглава жена и со слободен дух, таа е успешна бизнисменка, која ја носи својата 18-годишна ќерка Одри на турнеја низ потенцијалните факултети. Џорџ е...
 • Долг викенд (2021)

  image
  Кога несреќниот Барт (Фин Витрок) има случајна средба со енигматичната Виена (Зои Чао), тие двајца се вљубуваат брзо и силно. Магичната викенд романса води до...
 • Остинленд (2013)

  image
  Комедија за 30 и кусургодишната Џејн, која навидум е нормална млада жена, но е опседната со романот „Гордост и предрасуда“. Таа одлучува да ја потроши својата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.