poster

Три спални, еден труп: Мистериите на Аурора Тигарден

Three Bedrooms, One Corpse: An Aurora Teagarden Mystery (2016)

Режисер: Lynne Stopkewich

рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(5 гласови)

Слики

Три спални, еден труп: Мистериите на Аурора Тигарден

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Steirerwut (2020)

  image
  A body is found in the hills of Styria. At first glance, it appears to be the suicide of a drunkard, but an investigation reveals that a murder has been...
 • Божја ќерка (2016)

  image
  Полицијски детектив Галбан истражује убиство свог партнера. Иако његов партнер није био "најчистији" полицајац у станици и било је доста притужби на његов рад, он...
 • Доверливо од Л.А. (1997)

  image
  Лос Анџелес, 1953 г. Под лажниот сјај на Холивуд се крие град исполнет со криминал. Додека истражуваат брутално убиство, тројца полициски детективи повторно...
 • Ограничено време (2003)

  image
  Награден трилер со Дензел Вашингтон како шеф на полицијата во мал град кој станува главен осомничен во истрага на убиство и мора самиот да ја реши мистеријата.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.