СОДРЖИНА

Мајло е ладнокрвен професионален убиец, но во неочекуван напад на совеста тој одбива да ја убие целта, што го доведува во смртна опасност. Неговите поранешни шефови сакаат да му се одмаздат, па Мајло наоѓа спас во едно мало и мирно селце каде што се населува во една стара пекарница и ја презема улогата на нов селски пекар. По почетните грешки (Мајло во животот нема испечено ни векна леб) успева во својот нов живот да најде сѐ што му недостигало, па се впушта во страстна врска со локалната ветеринарка. Но неговото минато брзо ќе го стигне, а неговиот поранешен колега и пријател добил задача да го убие. Покрај тоа, низ селото се шират гласини за неговиот поранешен живот, а речиси сите во селото имаат некој од кого сакаат да се ослободат.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Si accettano miracoli (2015)

  денес
  image
  Fulvio, a manager who recently got fired and into some legal trouble, is to be supervised by his brother, a parish priest in the Italian province. To help this...
 • Једноставно венчање (2018)

  денес
  image
  Нуши Хасани био је сан да се уда за савршеног персијског супруга из савршене персијске породице. Али њени планови су се помутили кад се заљубила у Алекса Талбота,...
 • Дванаести дан Божиќа (2020)

  денес
  image
  Двоје дизајнера игара надахнуто је благданима па припремају лов на благо по цијелом граду.
 • Ејс Вентура: Детектив за миленици (1994)

  денес
  image
  Откачен детектив, чија специјалност се животните, трага по исчезнатата маскота на „Мајами долфинс".
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.