poster

Дреам Ис а Wисх Yоур Хеарт Макес: Тхе Аннетте Фуницелло Сторy

Dream Is a Wish Your Heart Makes: The Annette Funicello Story (1995)

биографија, драма | САД, Канада
Режисер: Bill Corcoran

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.3/10

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Возвишување: приказната на хауард винстон (2010)

  image
  Порастот на британскиот шампион. Филм базиран на вистинска приказна. Младиот Хауард Винстон, еден од најталентираните млади аматерски боксери. Момче од Мартир...
 • Спенсер (2021)

  image
  Радња филма смештена је у 1991. годину током божиќних празника када се принцеза Дајана почела суочавати са својом тешком одлуком да оконча брак с принцом Чарлсом....
 • Социјална мрежа (2010)

  image
  Секое доба си има свои визионери кои со својата генијалност го менуваат светот, но ретко без борба околу тоа што навистина се случило и кој бил таму во моментот...
 • Богови и чудовишта (1998)

  image
  Биографска драма за последните денови на големиот британски режисер, Џејмс Вејл, креаторот на хорор класиката „Франкенштајн. Филмот има освоено Оскар за најдобро...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.