И'ЛЛ ГИВЕ МY ЛИФЕ

I'll Give My Life (1960)

драма | САД
Режисер: William F. Claxton

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10

СОДРЖИНА

This story opens with John Bradford throwing a graduation party for his son, Jim, who has just earned a degree in engineering. John has planned to make his son a partner in his engineering firm for many years. However, Jim has decided to enter the ministry. He is hesitant to tell his father because he knows his father will be upset. After he tells his father his intentions, his father does all that he can to try to dissuade him from going. But Jim does go away to seminary. Alice, who is John's secretary, has been dating Jim for years. She continues to write him while he attends four years of seminary. When he completes his classes he applies for foreign service and is assigned duty in New Guinea. He has a hard time telling Alice his plans because it would mean that she would have to go with him if they get married. Jim explains that while he was a soldier in WWII he realized that there were millions of impoverished people throughout the world that didn't know about Jesus Christ and he...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хоумран (2013)

  понеделник
  image
  Еден професионален бејзбол играч има проблем со зависност и е присилен да оди на рехабилитација во родниот град, каде искрено размислува за своето минато и...
 • Добри намери (2019)

  понеделник
  image
  Рани 1990-ти, Буенос Аирес. Остарениот безделник Густаво сфаќа дека неговиот семеен живот е нарушен кога бившата жена и нејзиниот сегашен партнер одлучуваат да се...
 • Балон (2018)

  понеделник
  image
  Летото 1979 г. две семејства коваат луд план да побегнат од Источна Германија во балон што самите го направиле, но тој паѓа пред границата. Службата „Штази“ ги...
 • Џак брашна (2012)

  понеделник
  image
  Децембар је 1975. године и 8-годишња Сара живи у католичком дому за незбринуту децу у Алсембергу. Једног дана долази њен биолошки отац кога никад није упознала да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.